اینترنت ۵G در چین

چين اعلام کرد که به زودي مشترکان تلفن‌هاي همراه اين کشور مي‌توانند به فن آوري نسل پنجم شبکه اينترنت براي اين تلفن‌ها دست پيدا کنند.

در شرايطي که مشترکان تلفن همراه در سراسر دنيا هنوز در حال گفت‌وگو در باره نسل چهارم اينترنت پرسرعت هستند راه اندازي نسل پنجم در چين يک جهش بزرگ در فن آوري ارتباطات محسوب مي شود.
وزارت صنعت و فن آوري اطلاع رساني چين در گزارشي اعلام کرد:کار کردن با نسل پنجم شبکه اينترنت ديگر يک آرزو نخواهد بود و مشترکان به زودي از آن بهره مند خواهند شد.
شايد براي دارندگان تلفن همراه جالب باشد که بدانند وقتي يک فيلم هشت گيگابايتي با فن آوري نسل سوم در مدت ۷۰ دقيقه و با فن آوري نسل چهارم ارتباطات در هفت دقيقه ذخيره مي شود، با فن آوري نسل پنجم پرسرعت همين کار تنها ظرف شش ثانيه امکان پذير است.
نسل پنجم فن آوري ارتباطات پرسرعت تلفن هاي همراه يک پديده مستقل نيست بلکه انقلاب و تحولي بزرگ در مجموعه از نسل هاي قبلي فن آوري ارتباطات بدون سيم متشکل از نسل هاي دوم، سوم و چهارم به حساب مي آيد.
آکادمي تحقيقات ارتباطات چين اعلام کرده است که اين فن آوري مطابق با استانداردهاي بين المللي خواهد بود و پژوهشگران چين در حال ثبت امتياز انحصاري آن به نام چين هستند.
اين آکادمي افزوده است: فن آوري جديد دنياي ارتباطات را متحول خواهد کرد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!